کمپرسور پره ای

کمپرسورهای هوای پره ای دوار یکی از پرکاربردترین محصولاتی هستند که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. آنها در طیف گسترده ای از صنایع کاربرد دارد و به طور جهانی صرفه جویی انرژی برتری را در سطوح مختلف ارائه می دهند. علاوه بر تامین هوای لازمی که ارائه می کنند، مزایای آنها شامل بهره وری بیشتر با هزینه کمتر است.

استفاده از کمپرسورهای پره ای دوار، صرف نظر از صنعت و/یا کاربرد خاص، هوای فشرده عنصر انعطاف پذیر و حیاتی را برای فرآیند تولید فراهم می کند. در واقع، هوای فشرده بیش از 10 درصد از کل هزینه های صنعتی را تشکیل می دهد. به همین دلیل، بسیار مهم است که به مقرون به صرفه ترین و کارآمدترین راه ممکن عرضه شود. علاوه بر این، با تأکید روزافزون بر صرفه جویی در انرژی، به نفع هر شرکتی است که از هوای فشرده به کارآمدترین روش استفاده کند – این دقیقاً همان کاری است که کمپرسورهای پره دوار پیشرفته انجام می دهند.

کمپرسورهای پره ای یک پمپ جابجایی مثبت هستند که از پره هایی تشکیل شده است که روی روتوری نصب شده اند که در داخل یک محفظه می چرخد.

کمپرسور پره ای از یک روتور استوانه ای با شکاف های طولی تشکیل شده است که در آن پره های کشویی شعاعی تعبیه شده است.

روتور به صورت خارج از مرکز در داخل یک محفظه استوانه ای قرار گرفته است.

کمپرسور روتاری
کمپرسور پره ای

ویژگی ها و مزایا

طراحی ساده با چند قطعه متحرک
محکم، ساختار جمع و جور، دسترسی و نگهداری آسان، تعویض آسان قطعات، بسیار قابل اعتماد و بادوام.

فشرده‌سازی تک‌مرحله‌ای
ماهیت طراحی باعث فشرده‌سازی کافی را در یک مرحله ایجاد می‌کند، که منجر به نسبت تراکم بالا در طی یک چرخه (حدود 10:1)، و همچنین بازده انرژی بهتر، کاهش خطر خطا و کاهش نیازهای تعمیر و نگهداری می‌شود. .

اتصال محوری مستقیم به موتور
کوپلینگ مستقیم نسبت تراکم بالا سرعت چرخش پایین را امکان پذیر می کند و نیاز به گیربکس یا چرخ دنده را از بین می برد. قطعات کمتر به معنای اتلاف انرژی کمتر و تعمیر و نگهداری ساده است.

سرعت چرخش کم
سرعت پایین لرزش را کاهش می دهد، در نتیجه صدا و سایش را کاهش می دهد، دما را کاهش می دهد و نیاز به فونداسیون سیمانی را از بین می برد.

دمای سیکل پایین
دمای پایین باعث کاهش سایش، مصرف مایع خنک کننده و نشتی ناشی از اتساع قطعات می شود. انرژی کمتری برای خنک سازی مورد نیاز است و خلوص هوای تحویلی افزایش می یابد.

تعمیر و نگهداری کم
با قطعات کمتری که سایش کمی دارند، واحدهای پره دوار تک مرحله ای عملکرد تمیزتر و قابل اطمینان تری را ارائه می دهند و نیازهای تعمیر و نگهداری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.